Jesteś tutaj: strona główna > wydarzenia > article > 1196VI Festiwal Piosenki Religijnej w Sobocie

Festiwal Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg". O Aniołach, Świętych i powołaniu człowieka.

 

VI Festiwal Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg" w Sobocie 03.06.2017 r.

 

Przed nami VI Festiwal Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg", który odbędzie się 3 czerwca 2017 r. W tym roku będziemy przeżywać 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie - przygotowujemy się do tej uroczystości maryjnej, wielu będzie pielgrzymować do Fatimy i innych miejsc. Maryja jest Królową Aniołów, jest Królową Wszystkich Świętych. Byłoby czymś wspaniałym gdyby Maryja była też Królową na drodze naszego powołania do świętości, do nieba.

 

Na VI Festiwalu będziemy chcieli podkreślić rolę Maryi w naszym życiu i dodatkowo wybrać z wykonywanych piosenek: "najpiękniejszą piosenkę maryjną Festiwalu" - i oczywiście wspólnie zaśpiewać i zagrać. Co wy na to?

 

Organizatorem Festiwalu jest parafia św. ap. Piotra i Pawła w Sobocie wspólnie z lwóweckim Domem Kultury i członkami legnickiej diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej.

 

Zapraszamy do występu na naszej scenie. Prezentowane będą piosenki o tematyce anielskiej, powołaniowej i o świętych. Zapraszamy dzieci i młodzież do podzielenia się swoją wiarą i swoimi zdolnościami wokalnymi i muzycznymi. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.

 

W przypadku większej ilości zgłoszeń możliwy jest także podział wiekowy: np. szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna i młodzież.

 

Wykonawcy mają zaprezentować dwie piosenki: jedna ogólnoreligijna, a druga w tematyce festiwalowej (o aniołach, świętych i powołaniu człowieka, maryjna).

 

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać i grać, na Festiwal Radości z naszymi Aniołami i Świętymi, którzy przypominają nam o naszym życiowym powołaniu do świętości, a przez to nadają sens i cel naszemu życiu.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do wtorku 23 maja 2017r.

 

Kontakt:

ks. Zbigniew Pajor CSMA

Al. M. J. Piłsudskiego 248/252

05-270 Marki

tel. kom. 608202842

email: wcredo@wp.pl

 

Szczegóły na stronie www.wcredo.eu

Galeria
20170504_151819_94e149.jpg