Jesteś tutaj: strona główna > wydarzenia > article > 1202



„Teraz i w godzinę śmierci” niebawem w kinach. Film o mocy Różańca.

Idąc tropem różańca, przemierzyliśmy 120 000 km na 4 kontynentach. Obserwowaliśmy cuda. Dotknęliśmy czystego zła i widzieliśmy jego klęskę. Po ponad dwóch latach ciężkiej pracy i ogromnym zaangażowaniu tysięcy ludzi dobrej woli, z satysfakcją pragniemy obwieścić, że film „Teraz i w godzinę śmierci” jest gotowy! Nowa produkcja Stowarzyszenia Rafael już niebawem pojawi się na dużym ekranie. To ogromna radość, którą chcemy się dzielić!

Wiemy, że członkowie Żywego Różańca są żywo zainteresowani tym filmem. Dlatego też staraliśmy się zorganizować jak największą liczbę kin, gdzie będzie on wyświetlany. Pokazy przedpremierowe (od 12 maja) będą grane w 13 miastach Polski, a premierowe (od 19 maja) już w 48! Szczegółowa lista kin dostępna jest na oficjalnej stronie filmu http://teraziwgodzinesmierci.pl/lista-kin/.

Pragniemy podkreślić, że bardzo ważny jest dla nas pierwszy tydzień wyświetlania filmu. Im więcej osób wtedy na niego pójdzie, tym większa szansa, że nasz film na dłużej zagości w kinach. I odwrotnie - jeśli frekwencja będzie słaba, film szybko zniknie z kin.

 

Premiera w legnickim kinie Helios 19 maja

 

Czy prawdą jest, że równo sto lat temu w Fatimie Maryja, zachęcając do odmawiania różańca, podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem?

Na zdjęciu młody amerykański żołnierz. Chwilę wcześniej został ciężko ranny. Cierpi, ale jest spokojny. W zaciśniętej pięści, brudnej od krwi i ziemi wznosi różaniec... Autorka tego ujęcia zginie w Afganistanie trzy lata później...

Historia tej fotografii staje się inspiracją dla dwóch polskich filmowców: Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka, do wyruszenia w wielomiesięczną podróż z kamerą przez cztery kontynenty, by przekonać się, czy naprawdę – jak twierdzą katolicy – modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii.

Czy to prawda, że to krucjata różańcowa spowodowała, że z Austrii wycofały się wojska sowieckie, a modlitwa różańcowa setek tysięcy demonstrantów spowodowała upadek Ferdynanda Marcosa na Filipinach? Czy sprawdza się mistyczna wizja nigeryjskiego biskupa, że Boko Haram w jego kraju zostanie pokonane dzięki modlitwie różańcowej? Czy milion białych różańców przywróci pokój na Ukrainie?

(opis dystrybutora)

 

 

Galeria
20170512_082903_2d5498.jpg